Blue Flower

İŞTE TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ ÖABT'DE HERKESİN KONUŞTUĞU SÜPER EKİP!

 

 

NASIL BİR KURSA KATILMAK İSTERDİNİZ?

 

 ·       Türkçe Öğretmenliği bölümü için uzaktan eğitim kursumuza canlı ders sınıfında veya kayıttan takip sınıfında katılabilirsiniz. 

·       Canlı ders şeklinde ve panel aracılığıyla yapılan kursumuzda sene başından sonuna kadar dersler verilen ders programına göre düzenli bir şekilde gerçekleştirilir. Her ders öncesi derse katılacak kursiyerlerimizin mail adreslerine ders davetiyesi gelir. Kursiyerlerimiz kullanıcı adı ve şifreleri ile sisteme girdiklerinde kendilerini ajanda programının beklediğini görürler. Bu ajandada gün gün ve saat saat ne zaman dersleri olduklarını görürler. Geçmişte yapılan tüm dersler de bu ajandada geçmiş günlerde kayıtlı şekildedir. Kursiyerlerimiz geçmişteki dersleri diledikleri kadar izleyebilirler. Derslerin kayıttan izlenmesi konusunda herhangi bir kısıtlama yapmamaktayız.  

 

·       Kurslarımızda dersler Ömür Hoca ve ekibi tarafından verilmektedir. Eğitmenlerimizin tamamının KPSS ve ÖABT referansları bulunur. Türkçe Öğretmenliği mezunlarının en çok zorlandığı soruların dört temel beceri ve alan eğitimi soruları olduğunun farkındayız bunu özellikle belirtmek isteriz. Kursumuzda Dört temel beceri ve alan eğitimi konuları iki ayrı hocadan farklı zamanlarda işlenmektedir. Çift dikiş yaparak iki farklı hocanın bakış açısıyla konularımızı işliyoruz. 

  

 ·     Türkçe Öğretmenliği ÖABT'nin kilit noktası Dört temel beceri ve alan eğitimidir. Bundan dolayı bu dersleri iki ayrı hocadan iki kez işliyoruz. Bu yöntemle öğrencilerimiz uzmanlaşıyorlar. Kursumuzda başarı oranının yüksek olmasının en büyük sebeplerinden biri budur. Bu dersler önce Adem Hakan tarafından anlatılacak daha sonra aynı dersler Zuhal Hoca tarafından bir kez daha işlenecektir.

·        Kursumuzda konular sınava yaklaşık iki ay kala bitmekte, son iki ay soru çözümleri yapılmaktadır. Her sezon sonunda "Genel Tekrar Kampı" yapıyoruz, öğrencilerimiz bu kamptan ücretsiz yararlanmaktadır.

·        Kayıttan ders izlemede herhangi bir kısıtlama yoktur.

·       Ömür Hoca Uzaktan Eğitim’de kursiyerlerin  rehberlik ve danışmanlığına da gereken önem verilmektedir. Ömür Hoca'nın telefonu her kursiyerde bulunmakta, çeşitli konularda fikir alışverişinde bulunulmaktadır. Kadromuzu incelemek için buraya tıklayınız. Fiyatlarımızı incelemek için buraya tıklayınız.

Kurslarımızda dersler canlı ders şeklinde yapılır. Size verilecek ders programına göre belirtilen gün ve saatte dersler yapılır ve yapılan dersler otomatik kaydedilir. Yıl içerisinde kullanıcılar kayıtlı dersleri herhangi bir kısıtlama olmadan diledikleri kadar izleyebilirler. Böylece kursiyerler kaçırdıkları dersleri tüm yıl boyunca izleyebilirler ve ders tekrarı yapmış olurlar. Bunun yanında sadece kayıttan takip sınıflarımız da açılmaktadır. Bir sınıfın yıl boyu göreceği ders saati en az 300 ders saatidir. Ortalama olarak bu rakamın derslere bölünmüş şekli aşağıdaki gibidir:

 

 

YILLIK DERS SAATLERİ

DERS İSMİ

YILLIK DERS SAATİ

DİL BİLİM

40 SAAT (ÖMÜR HOCA)

ESKİ TÜRK EDEBİYATI

45 SAAT (ÖMÜR HOCA)

HALK EDEBİYATI

45 SAAT (ÖMÜR HOCA)

YENİ TÜRK EDEBİYATI

40 SAAT  (ASIM KARA)

EDEBİYAT BİLGİ VE TEORİLERİ

20 SAAT  (ÖMÜR HOCA)

ÇOCUK EDEBİYATI

12 SAAT   (ÖZLEM HOCA)

GAZEL TAHLİLİ

DERS SAYISI SABİT DEĞİLDİR.

DÖRT TEMEL BECERİ

30 SAAT-30 SAAT

(ADEM HAKAN-ZUHAL HOCA)

(İKİ DEFA İŞLENİYOR)

ALAN EĞİTİMİ

15 SAAT - 15 SAAT 

(ADEM HAKAN-ZUHAL HOCA)

(İKİ DEFA İŞLENİYOR)

SENE SONU GENEL TEKRAR KAMPI

55 SAAT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

              TOPLAM  350 SAAT 

 

 

İnstagram'da Türkçe Öğretmenliği gruplarımız için tıklayınız: 

https://www.instagram.com/_turkce_oabt_/?hl=tr

https://www.instagram.com/omurhoca_edebiyat_turkce_oabt/?hl=tr