Blue Flower

NASIL BİR KURSA KATILMAK İSTERDİNİZ?

ü    Türkçe Öğretmenliği bölümü için uzaktan eğitim kursumuza canlı ders sınıfında veya kayıtan takip sınıfında katılabilirsiniz.

 

ü   Canlı ders şeklinde ve panel aracılığıyla yapılan kursumuzda sene başından sonuna kadar dersler verilen ders programına göre düzenli bir şekilde gerçekleştirilir. Her ders öncesi derse katılacak kursiyerlerimizin mail adreslerine ders davetiyesi gelir. Kursiyerlerimiz kullanıcı adı ve şifreleri ile sisteme girdiklerinde kendilerini ajanda programının beklediğini görürler. Bu ajandada gün gün ve saat saat ne zaman dersleri olduklarını görürler. Geçmişte yapılan tüm dersler de bu ajandada geçmiş günlerde kayıtlı şekildedir. Kursiyerlerimiz geçmişteki dersleri diledikleri kadar izleyebilirler. Derslerin kayıttan izlenmesi konusunda herhangi bir kısıtlama yapmamaktayız.  

 

Kurslarımızda dersler alanında uzman eğitmenler tarafından verilir. Eğitmenlerimizin tamamının KPSS ve ÖABT referansları bulunur. Türkçe Öğretmenliği mezunlarının en çok zorlandığı soruların dört temel beceri ve alan eğitimi soruları olduğunun farkındayız bunu özellikle belirtmek isteriz. 

 

ü      Kurslarımızda dersler canlı ders şeklinde yapılır. Size verilecek ders programına göre belirtilen gün ve saatte dersler yapılır ve yapılan dersler otomatik kaydedilir. Yıl içerisinde kullanıcılar kayıtlı dersleri herhangi bir kısıtlama olmadan diledikleri kadar izleyebilirler. Böylece kursiyerler kaçırdıkları dersleri tüm yıl boyunca izleyebilirler ve ders tekrarı yapmış olurlar. Bunun yanında sadece kayıttan takip sınıflarımız da açılmaktadır. Bir sınıfın yıl boyu göreceği ders saati en az 240 ders saatidir. Ortalama olarak bu rakamın derslere bölünmüş şekli aşağıdaki gibidir:

 

 

YILLIK DERS SAATLERİ

DERS İSMİ

YILLIK DERS SAATİ

DİL BİLİM

20-25

ESKİ TÜRK EDEBİYATI

40

HALK EDEBİYATI

40

YENİ TÜRK EDEBİYATI

40

ÇOCUK EDEBİYATI

20

DÖRT TEMEL BECERİ

30

ALAN EĞİTİMİ

15-20 (SON 2 AY)

 

 

 

 

ü  Kursiyerlerin derslere katılımı düzenli bir şekilde takip edilir. İş, aile şartları vb. sebeplerden dolayı canlı derslere katılamayan kursiyerlerin dersleri kayıttan ne kadar sıklıkla izledikleri takip edilir. Kayıttan ders izlemede herhangi bir kısıtlama yoktur.

 

ü    Ömür Hoca Uzaktan Eğitim’de kursiyerlerin  rehberlik ve danışmanlığına da gereken önem verilmektedir. Ömür Hoca'nın telefonu her kursiyerde bulunmakta, çeşitli konularda fikir alışverişinde bulunulmaktadır.

 

Örnek derslerimizi izlemek için buraya tıklayınız.