Blue Flower

NASIL BİR KURSA KATILMAK İSTERDİNİZ?

 

ü    Ömür Hoca Uzaktan Eğitim derslerinde haftada 8 ders saati ile öğrenim görmeye başlarsınız. Son 2 ay Türk Dili ve Edebiyatı öğretimi (alan eğitimi) dersi de başlar. Kursumuzda diğer kurslardaki ders saatinden çok daha fazla ders alırsınız. ÖABT dershanelerinde ve uzaktan eğitimlerde yıllık ders saati sayısı genellikle 100 - 180 arasıdır. Ömür Hoca Uzaktan Eğitim'de ise bu sayı 240'ın üzerindedir.

 

ü   Canlı ders şeklinde ve panel aracılığıyla yapılan kursumuzda sene başından sonuna kadar dersler verilen ders programına göre düzenli bir şekilde gerçekleştirilir.Her ders öncesi derse katılacak kursiyerlerimizin mail adreslerine ders davetiyesi gelir. Kursiyerlerimiz kullanıcı adı ve şifreleri ile sisteme girdiklerinde kendilerini ajanda programının beklediğini görürler. Bu ajandada gün gün ve saat saat ne zaman dersleri olduklarını görürler. Geçmişte yapılan tüm dersler de bu ajandada geçmiş günlerde kayıtlı şekildedir. Kursiyerlerimiz geçmişteki dersleri diledikleri kadar izleyebilirler. Derslerin kayıttan izlenmesi konusunda herhangi bir kısıtlama yapmamaktayız. 

 

ü      Ömür Hoca Uzaktan Eğitim'de ayda bir tarama / deneme sınavı yapılır. Bu sınavların tamamı, Ömür Hoca'nın sorularından oluşan %100 ÖSYM ayarında sorulardır.

 

ü      Kurslarımızda dersler alanında uzman eğitmenler tarafından verilir. Eğitmenlerimizin tamamının KPSS ve ÖABT referansları bulunur. 

ü      Kurslarımızda dersler canlı ders şeklinde yapılır. Size verilecek ders programına göre belirtilen gün ve saatte dersler yapılır ve yapılan dersler otomatik kaydedilir. Yıl içerisinde kullanıcılar kayıtlı dersleri herhangi bir kısıtlama olmadan diledikleri kadar izleyebilirler. Böylece kursiyerler kaçırdıkları dersleri tüm yıl boyunca izleyebilirler ve ders tekrarı yapmış olurlar. Bunun yanında sadece kayıttan takip sınıflarımız da açılmaktadır. Bir sınıfın yıl boyu göreceği ders saati en az 240 ders saatidir. Ortalama olarak bu rakamın derslere bölünmüş şekli aşağıdaki gibidir:

 

 

YILLIK DERS SAATLERİ

DERS İSMİ

YILLIK DERS SAATİ

ESKİ TÜRK DİLİ

70

ESKİ TÜRK EDEBİYATI

GAZEL ŞERHİ

60

30

HALK EDEBİYATI

50

YENİ TÜRK EDEBİYATI

60

ALAN EĞİTİMİ

15-20 (SON 2 AY)

 

 

Yukarıdaki tabloda belirtilen derslerin haftalık ders programına yansıması şu şekildedir:

 

HAFTALIK DERS SAATLERİ

DERS İSMİ

HAFTALIK DERS SAATİ

ESKİ TÜRK DİLİ

2

ESKİ TÜRK EDEBİYATI

2

HALK EDEBİYATI

2

YENİ TÜRK EDEBİYATI

2

ALAN EĞİTİMİ

2 (SON 2 AY)

 

Başlama Tarihi: 01 Kasım 2019

Derslerin Bitiş Tarihi: Sınavdan birkaç gün öncesi

Canlı derslerimiz hafta içi akşam yapılmaktadır. Dersler her gün 19.30'DA BAŞLAR.

ü  Kursiyerlerin derslere katılımı düzenli bir şekilde takip edilir. İş, aile şartları vb. sebeplerden dolayı canlı derslere katılamayan kursiyerlerin dersleri kayıttan ne kadar sıklıkla izledikleri takip edilir. Kayıttan ders izlemede herhangi bir kısıtlama yoktur.

 

ü    Ömür Hoca Uzaktan Eğitim’de kursiyerlerin  rehberlik ve danışmanlığına da gereken önem verilmektedir. Ömür Hoca'nın telefonu her kursiyerde bulunmakta, çeşitli konularda fikir alışverişinde bulunulmaktadır.

 

 

Örnek derslerimizi izlemek için buraya tıklayınız.